Rodzaje magazynów czyli jak złożona jest polityka magazynowa?

Magazynowanie towarów jest ludzkości znane już od zarania dziejów. Oczywiście dawniej ograniczało się ono jedynie do zapewnienia ludziom odpowiednich zapasów. Dziś magazynowanie Piła może mieć bardzo szerokie znaczenie. Zwłaszcza że szeroko rozumiana spedycja wciąż gwałtownie ewoluuje.

Magazyny dystrybucyjne

To najczęściej spotykana forma magazynów z jaką można mieć do czynienia. Ich zadanie polega na obsłużeniu procesów związanych z dystrybucją towarów do poszczególnych odbiorców detalicznych (i nie tylko). Na tym jednak magazynowanie Wągrowiec dystrybucyjne się nie wyczerpuje. Służy ono bowiem również do rozdzielania towaru. Do tej grupy obiektów zaliczyć można np. popularne hurtownie.

Magazyny przemysłowe

Kompleksowe magazynowanie przemysłowe to propozycja przede wszystkim dla firm działających w obrębie szeroko rozumianego przemysłu. W związku z tym, że wymagają one stałego dostępu do towarów, dóbr a nieraz i gotowych produktów, magazyn przemysłowy może im to zapewnić, dbając tym samym o podtrzymanie ciągu ich produkcji.

Magazyny spedycyjne

Poprzez definicję magazynu przemysłowego rozumie się takie magazynowanie Oborniki, którego celem jest płynny przeładunek towarów, a także organizacja ich zapasów. Dzięki temu ewentualny brak wybranych dostaw nie będzie wiązał się z koniecznością zaprzestania działalności gospodarczej klienta takiego magazynu.

Magazyny rezerwowe

Jak sama nazwa wskazuje, są to magazyny przeznaczone do gromadzenia zapasów wybranych towarów w dłuższym przedziale czasowym. Można nawet powiedzieć, że jest to swoisty magazyn logistyczny Wielkopolska, w którym przechowuje się towary o bardzo długim czasie przydatności do późniejszego wykorzystania.

Warto podkreślić, że ostatnimi czasy ów podział częściowo zanika. Wynika to z faktu, że nowoczesne, a zarazem najbardziej funkcjonalne magazyny klasy A bardzo często spełniają przynajmniej dwie z powyższych funkcji.

Podsumowanie

Mijają czasy, gdy w logistyce istotną rolę odgrywała specjalizacja. Dziś dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom, znacznie wyżej wycenia się uniwersalność w realizacji określonych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *