Ile kosztuje rozwód?

W przeszłości rozwód był bardzo trudny do uzyskania. Wymagał on zgody obu stron i sąd musiał uznać, że małżeństwo faktycznie się rozpadło. Dzisiaj jest to znacznie łatwiejsze. Rozwody są coraz częstsze w Polsce… i kosztowne.

Ile zapłacimy za rozwód? Warszawa nie jest najdroższa.

Rozwód może być bardzo kosztowny. W zależności od tego, ile jest dzieci, jak długo małżonkowie byli małżeństwem oraz jakie są dochody obu stron, koszt rozwodu może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

W przypadku rozwodów, które są bardziej skomplikowane, koszty mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Ile kosztuje adwokat?

Według Dziennika ustaw [https://isap.sejm.gov.pl] w sprawie opłat za czynności adwokackie minimalne wynagrodzenie adwokata to 720 zł za rozwód za porozumieniem stron. Do tego należy doliczyć (z art. 26 ust. 1 pkt 1 u.k.s.c.) opłatę stałą od pozwu o rozwód, która wynosi 600 zł.

W zależności od złożoności sprawy, koszty mogą się zwiększać, Dodatkowo zapłacisz za:

  • ustalenie ojcostwa
  • przysposobienie
  • rozdzielność majątkową
  • pozbawienie lub ograniczenie praw rodzicielskich

 

To tylko kilka przykładów spraw, które mogą generować dodatkowe koszty.

Rozwód nie jest przyjemny. Jednak, gdy decyzja już zapadła, skontaktuj się z adwokatem. Doświadczony specjalista może Ci pomóc przejść przez rozwód. Warszawa to miasto gdzie jest wiele kancelarii i sądów. Dobry adwokat się ceni, ponieważ posiada duże doświadczenie i to ono zapewni Ci przejście przez tą trudną sytuację w miarę bezboleśnie.

Odpowiedź do artykułu “Ile kosztuje rozwód?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *