Dofinansowanie zbiorników na wodę z programu Moja Woda

Planujesz montaż systemu gromadzenia deszczówki, ale obawiasz się kosztów, które się z tym wiążą? Możesz je znacząco obniżyć! Wszystko dzięki programowi Moja Woda, gwarantującego dofinansowanie tego typu inwestycji.

Zapewnia on doskonałą okazję do tego, aby zakupić i zamontować wysokiej jakości zbiornik na wodę. Dopłaty wynieść mogą nawet 80% kosztów poniesionych na realizacje systemu. Kwota ta nie może jednak przekroczyć 5000 tysięcy złotych. I tak jednak jest to znacząca pomoc, która otworzy drogę do tego typu rozwiązań dla wielu klientów indywidualnych.

Dlaczego warto zdecydować się na zbiorniki gromadzące deszczówkę? Powodów jest co najmniej kilka. Uwagę warto zwrócić między innymi na problem, na którym skupia się omawiany program. Zasoby wodne w Polsce są niewielkie, przez co obecnie zaczyna brakować wody. Odczuwają to przede wszystkim gospodarstwa rolne, jednak w nie tak dalekiej przeszłości trudności dotknąć mogą również „zwykłych konsumentów”. Zbiorniki na wodę deszczową stanowią więc częściowe rozwiązanie tego problemu.

To jednak nie wszystko. Zbiorniki zapewniają również wiele oszczędności, zmniejszają również wpływ gospodarstwa na środowisko naturalne. Wszystko to sprawia, że warto się nimi zainteresować. Zwłaszcza że koszty ich zakupu i montażu mogą zostać znacząco obniżone.

Zbiorniki na deszczówkę – dofinansowanie

 

Warto wskazać jeszcze warunki ubiegania się o dopłaty w ramach programu Moja Woda. Przyznawane są one na zbiorniki podziemne i naziemne. W pierwszym przypadku ich pojemność nie może być mniejsza niż 2000l. W drugim natomiast istnieje możliwość zakupu dwóch zbiorników o pojemności ponad 1000l każdy.

Warto zaznaczyć, że program nie wskazuje tylko na zbiorniki na deszczówkę. Finansowanie obejmuje także akcesoria do wyłapywania i transportowania wody z rynny, elementy rozsączające wodę deszczową w gruncie,  pompy, systemy nawadniania czy też wpusty w zbiornikach.

Jak widać, zakup oraz montaż omawianych systemów wcale nie musi być tak kosztowny, jak nam się wydaje. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy zwracać uwagę na jakość wykonania kupowanych produktów. Najlepiej decydować się na konstrukcje przygotowywane przez uznanych producentów, cieszących się dobrymi opiniami klientów. W ten sposób zyskujemy pewność, że zarówno zbiorniki, jak i wszelkie elementy oraz systemy dodatkowe okażą się po prostu przydatne. Bez względu na to, gdzie mają zostać zamontowane i jakie dokładnie zadania będą spełniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *