Praca dla księgowej – gdzie szukać

Zawód księgowego jest jednym z najstarszych zawodów jednak cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim kojarzony jest dobrymi zarobkami. I chociaż aby zostać księgowym nie potrzebujemy zbyt dużych kwalifikacji, tak naprawdę wystarczą nam szkolenia finansowe bądź podstawy rachunkowości kurs (szczegóły tutaj: https://www.cee.pl/kursy-i-szkolenia/kurs-podstawy-ksiegowosci/), to jeśli mamy aspirację aby zająć stanowisko w dużej prestiżowej firmie bądź też zostać głównym księgowym bądź doradcą podatkowym musimy już zrobić nieco więcej niż tylko kursy.

Tak naprawdę osoby które chcą związać swoją przyszłość z księgowością imają do tego predyspozycje z pewnością nigdy nie będą musiały martwić się o brak pracy. Mimo, że zawód jest naprawdę stary cały czas brakuje na rynku pracy dobrych i wykwalifikowanych księgowych. Powstaje też coraz więcej miejsc pracy, tworzą się duże międzynarodowe firmy, które cały czas poszukują osób na stanowiska do spraw księgowości.

Jak zostać księgowym

Od kilku lat zostanie księgowym w Polsce jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. W chwili obecnej zmieniły się przepisy związane z wykonywaniem tego zawodu i nie musimy już zdobywać certyfikatu ministerstwa finansów jak było to konieczne jeszcze przed rokiem 2014. Mimo to i tak warto Kończyc studia ekonomiczne bądź z zarządzania a także uczestniczyć w licznych kursach organizowanych przez stowarzyszenia księgowych jak kurs na doradcę podatkowego czy kurs podstaw rachunkowości . W wielu firmach stanowisko do spraw płac połączone jest także z kadrami dlatego warto skończyć również kadry i płace kurs ten umożliwia nam również pracę na stanowisku kadrowej. Osoby które ukończą takie kursy otrzymują specjalne certyfikaty które umożliwiają nam pracę na stanowisku np., głównej księgowej bądź doradcy podatkowego.

W księgowości określone zostały cztery stopnie zawodowe. Pierwszy to po prostu księgowy, drugi specjalista do spraw rachunkowości oraz główny księgowy  i dyplomowany księgowy. W każdym kolejnym przypadku doświadczenie w pracy musi być także poparte wieloma zaświadczeniami i kwalifikacjami a także stażem pracy i wyższym wykształceniem.

Odpowiedź do artykułu “Praca dla księgowej – gdzie szukać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *