Poważna kontuzja kolana – na czym polega leczenie?

Urazy mechaniczne bardzo często zdarzają się sportowcom, a także osobom pracującym fizycznie. Do jednych z najbardziej uciążliwych dolegliwości należą urazy kolana. Skutecznie uniemożliwiają one dalszą aktywność – są ponadto źródłem mocnego bólu.

Wszystko to sprawia, że tak ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia. Oczywiście na podstawie sprawdzonych informacji na temat stanu kolana. Jak je uzyskać? Najlepiej przez badanie MR, czyli rezonans magnetyczny, przeprowadzony w cenionej klinice, która może pochwalić się nowoczesnymi maszynami. Dzięki nim lekarz jest w stanie szybko ocenić specyfikę urazu, a następnie przygotować odpowiedni plan leczenia.

Gdzie warto udać się na rezonans kolana?

 

Jest to metoda zalecana przez wielu specjalistów. Głównie ze względu na fakt, iż gwarantuje bardzo precyzyjny obraz organów wewnętrznych, a także kości i stawów. Żeby postawić na szybką diagnozę, najlepszym rozwiązaniem okaże się wizyta w klinice prywatnej, która zapewni łatwy dostęp do badania.

Rezonans magnetyczny kolana zostanie przeprowadzony z użyciem nowoczesnego aparatu, który nie dość, że będzie niezwykle precyzyjny, to na dodatek sprawi, że cała procedura potrwa znacznie krócej, niż zwykle. Jak wybrać taką klinikę? Najlepiej poprzez analizę informacji dostępnych w internecie. Traktują one o dostępnej ofercie, sposobie realizacji poszczególnych usług, cenach, jak również opiniach innych pacjentów, którzy mieli już okazję odwiedzić interesującego nas specjalistę.

W razie potrzeby wykonany zostanie rezonans z kontrastem, czyli środkiem, który dodatkowo poprawia widoczność oraz precyzję badania. O tym, czy jest on niezbędny, decyduje oczywiście lekarz. Pamiętać trzeba bowiem o możliwych przeciwwskazaniach, związanych na przykład z chorobą nerek.

Dokładna analiza wspomnianych informacji pozwoli wybrać klinikę gwarantującą wysoką jakość świadczonych usług. Umożliwią one postawienie prawidłowej diagnozy – bez względu na to, jak głęboki jest uraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *