Pierwsze kroki na siłowni – co warto wiedzieć?

Wiele osób wraz z nowym rokiem lub przed wakacjami wybiera się po raz pierwszy na siłownię. Jest to bardzo dobre postanowienie, jednak zanim zaczniemy pierwszy trening, warto trochę wcześniej zainteresować się tematem. Co powinniśmy wiedzieć, idąc na siłownię?

Pierwszym krokiem będzie wybór odpowiedniego dla siebie klubu fitness. Dziś siłownie nie ograniczają się do kilku maszyn i sztang z ciężarami. Wybierając się na trening, możemy liczyć na nowoczesny i zadbany sprzęt, wykwalifikowaną kadrę oraz liczne zajęcia. Ważną rolę odgrywa też schludna szatnia i łazienki, a także oferta danego klubu. Studenci bardzo często mogą liczyć na bardzo korzystne pakiety dostosowane do ich potrzeb oraz kieszeni.

Jeżeli wcześniej nie miało się do czynienia z siłownią, kluczową rolę powinien odegrać trener personalny. Warszawa i inne duże miasta są miejscem, gdzie taki zawód stał się bardzo popularny, dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej o osobie, której powierzamy swoje treningi. Nie patrzmy oczywiście tylko na kwalifikacje, bo pomimo że są one niezwykle istotną rzeczą, to nie mniej liczy się podejście i dobry kontakt trenera z klientem, tak aby nie znudzić się już po kilku sesjach treningowych. Nie powinniśmy też być w gorącej wodzie kąpani, ponieważ możemy zrobić sobie krzywdę. Odpowiednie opanowanie techniki ćwiczeń wymaga czasu, dlatego przynajmniej na początku powinniśmy robić to pod okiem doświadczonej osoby.

Zanim jednak zaczniemy trenować, musimy określić swój cel. Niektórzy na siłownię wybierają się, by zrzucić zbędne kilogramy, inni natomiast chcą przybrać na masie i rozwinąć mięsnie, a jeszcze inni po prostu poruszać się i w miłej atmosferze aktywnie spędzić czas. Wiele klubów prowadzi zróżnicowane zajęcia, które mogą urozmaicić trening. Istnieją też specjalnie przeznaczone sesje  treningowe dla seniorów.

Zrób coś dla swojego zdrowia i zapisz się na siłownię już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *