Ozonowanie – kto powinien z niego korzystać?

Ozonowanie, które głównie działa dezynfekująco i oczyszczająco ma rozległe zastosowania. Generator ozonu to urządzenie, które sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w sektorze publicznym. Można nim wyczyścić żywność, przestrzeń, czy płaszczyzny, wszystko zależy od naszych potrzeb. Kiedy powinniśmy skorzystać z ozonatora i jak on działa?

Gdzie można wykorzystać ozonowanie?

Generator ozonu n1668 to idealne urządzenie o szerokim zastosowaniu dezynfekującym, można je użyć do:

  • czyszczenia powierzchni wewnątrz samochodu, spowoduje to oczyszczenie wnętrza i pozbycia się przykrych zapachów,
  • oczyszczenia powietrza w mieszkaniu z drobnoustrojów,
  • oczyszczenia powietrza w mieszkaniu z alergenów,
  • oczyszczania miejsc o publicznym przeznaczeniu: biura, szkoły, żłobki, przychodnie, szpitale, hale produkcyjne, restauracje, czy hotele, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, bakterii i drobnoustrojów,
  • oczyszczenia powierzchni po przebytej chorobie,
  • oczyszczeniu powietrza z zapachu potu (siłownie), zapachu sierści i innych zapachów odzwierzęcych (domy, hodowle zwierząt),
  • oczyszczenie warzyw i owoców z grzybów i drobnoustrojów,
  • oczyszczenie instalacji klimatycznej z brudu i zanieczyszczenia.

Jak działa generator ozonu?

Generator ozonu wykorzystuje ozon, produkowany dzięki wyładowaniom elektrycznym. Dzięki niemu możemy oczyścić przedmioty, powietrze, wodę, jedzenie z grzybów i drobnoustrojów. Generator ozonu n1668 może być wykorzystywany w warunkach domowych i do użytku profesjonalnego. Różnica w użytkowaniu polega na długości ozonowania, gdyż profesjonalne ozonowanie może potrać nawet do kilkunastu godzin.

Jak dopasować model ozonatora do swoich potrzeb?

W pierwszej kolejności musimy zadać sobie szereg podstawowych pytań. Co będziemy ozonować, czy będą to powierzchnie sklepowe, czy może wykorzystamy narzędzie do oczyszczania żywności, a może półek z butami. Istotna jest także częstotliwość użytkowania, z jaką będziemy korzystać z urządzenia. Model warto wybrać również w oparciu o cel ozonowania, czy chcemy pozbyć się zapachu wilgoci, a może zapachu domowego pupila, wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Istotne są też parametry generatora ozonu, przed zakupem warto zwrócić uwagę na sterowanie i wydajność urządzenia.

Kilka wskazówek odnośnie ozonowania

Zanim, zaczniemy ozonować przestrzeń, warto zadbać o pewne prawidłowości. Podczas ozonowania powietrza w mieszkaniu nie powinno być zwierząt, ludzi i roślin, gdyż ozon w dużych dawkach może im szkodzić. Warto pamiętać, że nadmierne stosowanie ozonatora może doprowadzić do zniszczenia tkanin i wypłowienia farb, dlatego trzeba używać go przez kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *