Lody dietetyczne

Czy lody mogę być dietetyczne? Ale i owszem! Wszystko można zrobić w dietetyczny sposób. Lody nie uchylają się tej regule. Po prostu jeśli robisz lody, musisz zastąpić tłuste, wysokokaloryczne i niezdrowe składniki, składnikami zdrowymi i fit.

Tak więc nie podamy tu jakiegoś konkretnego przepisu na lody, ale raczej damy ci ogólne wskazówki, dzięki którym będziesz wiedziała jak zrobić lody w wersji fit, niezależnie od rodzaju lodów który robisz.

Swoją drogą to bardzo ciekawe, jak można zmienić przekąskę, która jest bombą kaloryczną tuczącą miliony osób na całym w świecie, w coś zdrowego i wręcz dietetycznego. Polecamy ulepszać tak inne dania, które będziecie robić. Zdziwicie się jakie zdrowe rzeczy można stworzyć poprawiając przepisy na hamburgery, frytki, shake’i, pizze itp.

No ale do rzeczy, obiecaliśmy podać wskazówki to już dłużej nie przeciągamy i zapraszamy do lektury:

Po pierwsze, nie używaj cukru. Przepisy na lody wymagają zwykle takich ogromniastych ilości cukru, że dostaniesz cukrzycy przy samym sypaniu cukru do mieszanki z której powstaną lody. Szklanka cukru na 2 litry lodów to standard. Chyba nie chcesz zjeść całej szklanki cukru? No właśnie. Zamiast cukru użyj słodzika. Tak, słodziki tak naprawdę są zdrowe. Nie udowodniono jeszcze ani razu ich negatywnego wpływu na zdrowie. A słodziki bada się już od kilku dekad. Tak więc nie bój się i syp do lodów słodzik, który ma dokładnie zero kalorii.

Jeśli robisz lody śmietankowe, należy zastanowić się nad usunięciem śmietanki z naszych składników. Do lodów dodaje się 36% śmietankę, co jest bardzo wysoką zawartością tłuszczu. Zamiast jej, użyj jogurtu naturalnego. Smak nie pogorszy się jakoś wyjątkowo a nasze lody będą duuuużo chudsze.

Po trzecie, dodaj do lodów składniki zbożowe poprawiające trawienie. Czyli na przykład błonnik w proszku, albo musli. Dzięki temu Twoje lody nabiorą unikalnych właściwości zdrowotnych.

Aha i nie używaj bitej śmietany jako dodatku do lodów! Bita śmietana ma w sobie mnóstwo tłuszczu. Więc lepiej zaniechaj jej używanie. Chyba że znajdziesz jakąś beztłuszczową dietetyczną wersję bitej śmietany, jednak my się jeszcze z czymś takim nie spotkaliśmy.

2 odpowiedzi do artykułu “Lody dietetyczne

  1. Charlotte

    Od nastepnego poniedzialku rozpoczynam odchudzanie, kto
    sie odchudza ze mna? Znalazłam w necie dobry plan na
    schudniecie, wygoglujcie sobie – Jak szybko schudnąć Kamidoni zaleca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *