Koktajl na przeziębienie

Medycyna naturalna znana jest od wieków. Ziołowe napary i roślinne mikstury wykazują dobroczynne działanie w kwestii naszego zdrowia. Nie bez powodu nadal to właśnie takimi środkami wspieramy się w obliczu jesiennych przeziębień a nawet zimowych gryp.

Dzisiaj przedstawiamy przepis na koktajl, dzięki któremu można szybko stanąć na nogi. To mieszanka produktów o właściwościach antybakteryjnych i wzmacniających a ich zastosowanie zapobiegnie konieczności korzystania z medycznej farmakoterapii.

Co ciekawe, koktajl, który tutaj prezentujemy jest nie tylko doskonałym lekiem na różnego rodzaju dolegliwości bakteryjne i wirusowe, ale sprawdza się też doskonale biorąc pod uwagę jego walory smakowe, jest po prostu pyszny. Można go pić oczywiście nie tylko w czasie zwalczania choroby czy chęci wzmocnienia organizmu. Koktajl będzie idealnym posiłkiem dnia, który dostarczy naszemu organizmowi łatwo przyswajalne węglowodany, dużą dawkę elektrolitów i niewiele tłuszczy. Śmiało można go stosować jako zdrowy posiłek dnia podczas diety odchudzającej.

Do przyrządzenia koktajlu niezbędny będzie banan, cztery plasterki imbiru, kilka plasterków chili, szklanka przegotowanej wody i jedna łyżeczka oleju kokosowego. Całość należy dokładnie zmiksować, by już po chwili cieszyć się doskonałym smakiem. Koktajl doskonale nas rozgrzeje i wzmocni, działać będzie też przeciwwirusowo. Jest idealny na zimowe, mroźne wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *