Jakie powinny być ubrania ciążowe?

Nie da się ukryć, że przyszłe mamy mają nierzadko nie lada trudne zadanie, by wyposażyć garderobę w elementy odzieży, które sprawdzą się na co dzień. Kłopot w doborze ubrań pojawia się już w drugim trymestrze ciąży, kiedy brzuch zaczyna być widoczny, a przyszła mama przybiera nieco na wagę.

Ciuchy ciążowe – przede wszystkim wygodne!

Przede wszystkim nie zaleca się noszenia dotychczasowych ubrań, bo te mogą być za małe i zbyt ściskać okolice brzucha, co nie jest korzystne dla przebiegu ciąży. Warto postawić na ciuchy ciążowe, chociażby w kilku egzemplarzach. Najciekawsze ciuchy ciążowe znajdziesz na Raczkujemy.pl.

ciuchy ciążowe torelle

Przyszłe mamy wybierają przede wszystkim luźne koszule oversize, spodnie dresowe, sukienki boho, które są odcinane pod brzuchem i dają swobodną przestrzeń na rosnący brzuch. Dobrze, jeśli odzież ciążowa będzie z regulowanym pasem albo elastyczną gumą, dzięki czemu ten sam model sprawdzi się na różnych etapach ciąży. Mówi się, że dobra odzież ciążowa „rośnie” wraz z rozwojem nienarodzonego jeszcze dziecka.

Ubrania ciążowe powinny być również dobrej jakości.

Co ważne, kobiety będące w ciąży muszą zwracać uwagę nie tylko na wygodę, ale również najlepszą jakość. Trzeba więc wybierać ubrania wykonane z dobrej bawełny, na przykład organicznej. Wysoka jakość elementów odzieży dotyczy również bielizny.

Ciekawostką jest fakt, że krajowy rynek odzieżowy oferuje szeroki wybór ubrań ciążowych i z całą pewnością należy stawiać na polskie marki, które proponują odzież nie tylko świetnej jakości, ale również zgodne z najnowszymi trendami (w kategorii ubrań ciążowych też obowiązuje moda) i w atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *